Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak mohou politikové a prezident změnit svět k lepšímu?

14. 03. 2017 8:24:50
Svět by se měl ponořit do hluboké meditace. Všichni lidé na této zemi by měli na chvíli přestat vnímat to, co je okolo, ale měli by se zaměřit na to, co je uvnitř nás a co skutečně cítíme. Zavřete na chvíli oči a vnímejte

mír a klid uvnitř svého nitra. Dýchejte zhluboka a prociťujte své uvolnění. Hluboký nádech a hluboký výdech. Uvědomte si svou levou i pravou ruku,uvolněte je a uvolněte i svá ramena a šíji. A na chvíli jen tiše pozorujte svůj dech.Uvědomte si každý nádech a výdech a na chvilku se přestaňte bát nejistoty, která nás všechny poslední dobou obklopuje.

Každý z nás by se měl soustředit do svého nitra alespoň jednou denně a v klidu si představit Českou republiku jako krásnou prosperující mírovou zemi s lidmi, kteří se mají rádi a neútočí na sebe ani slovně, ani jinými zbraněmi. Měli by si uvědomit, že nejvyšší hodnota na této zemi je mír a láska. Teprve potom může nastat pravá prosperita. Bez míru a lásky by nám totiž peníze byly k ničemu. Protože čím bychom byli, kdyby na světě neexistovala láska? Jen prázdnou nádobou.
Kdyby neexistovala láska, nemohly by se narodit žádné další děti. Bez lásky to nejde, pokud tedy pomineme vědecký způsob – oplodnění ženy uměle – kdy se narodí tzv. „dítě ze zkumavky “.

Mám ráda legraci, ale některé e-maily si doslova vymýšlejí a škodí. Vytvářejí nenávist. Pokud chceme mít prosperující zemi, musíme přestat podporovat nenávist, zlobu a závist a měli bychom si začít vzájemně pomáhat.

Stačí se podívat na falešné Facebookové profily lidí, kteří se vydávají za jiné. Také já jsem měla minulý rok ten problém a musela jsem často nahlásit to, že se za mne někdo vydává. Elektronická korespondence v dnešní době může velmi uškodit. A pokud není dopis psán rukou anebo podepsán ručně, může být elektronický podpis zneužit hackery zvláště ve smlouvách, nebo dotaznících a průzkumech.

V úředních věcech bychom tedy měli v každém případě dbát na to, aby důležité dokumenty byly doopravdy podepisovány vlastní rukou.

Teď nedávno mi přišly dokonce dva „podvodné průzkumy“, které se ze mě snažily vylákat hlavně osobní údaje, na které by mi patrně posílaly některé společnosti další letáky a nabídky, ale nejen to. Většina e-mailových sítí není zabezpečena a některé e-maily třeba i politiků mohou být změněny a zneužity ke štvavým kampaním proti některé z politických stran, nebo i proti konkrétním lidem. A to je velmi špatné. Tyto věci by se měly ošetřit, aby nebyly zneužitelné.

To se týká i politických stran. Často za některou stranu v e-mailu vystupuje člověk, který má v e-mailu například logo strany, nebo dokonce fotku politika a přitom hovoří zcela jinými slovy a názory, než říká jeho politická strana. Dávejme tedy přednost osobnímu setkávání s politikem, který nám chce něco říct na k tomu určených schůzích a setkáních. Ideální je slyšet jeho vystoupení v televizi nebo v rozhlase. Dobrý politik se nezajímá o sebe a svůj plat, nebo o lidi ve svém úřadě a jejich platy, ale o lidi své země, kterým chce vládnout. O to, jak žijí a jak se skutečně mají.Nestačí o tom číst z průzkumů, které mohou být zkreslené. Politik, který chce vědět, jak se lidé mají s nimi musí hovořit a navštěvovat i vyloučené lokality.

Vyrojilo se též až přespříliš „koučů“, kteří nás chtějí stále směrovat k lepším výkonům. Ale každý zná svůj strop a také místo ve společnosti. Proto bychom neměli podlehnout podivné iluzi, že zrovna my jsme těmi vyvolenými, kteří máme něco ovlivnit, zvrátit nebo dokonce rozvrátit. Snažme si zachovat moudrost.

Snažme se spíše sjednotit k tomu, abychom slyšeli dobro v nás. Měli bychom se zamyslet nad tím, co je pro Českou republiku důležité. Lidé potřebují něčemu konkrétnímu věřit. Věřit v to, že se budeme mít lépe je hezká myšlenka, ale je tu trochu nerovnováha - některým se plní do důsledků, zatímco jiní stále chudnou.

Čím konkrétněji budou politické strany formulovat svůj politický směr a program, ve kterém přesně řeknou, nebo popíšou v oficiálních prohlášeních - například zda zůstat členy EU, nebo jít jinou cestou, tím lépe. Občané tak alespoň budou vědět, koho doopravdy ve volbách zvolí. Co se týká kandidátů na prezidenta, musím říct, že nejvíce lidí věří Miloši Zemanovi a jak je vidět, tak někteří jeho političtí konkurenti pomalu z politického boje odcházejí.
Zbraně nevyřeší nic, mocenské boje nevyřeší už vůbec nic, důležité je lidi nasytit a zajistit v zemi pohodu a mír. A to je zvláště v dnešní době úkol velmi těžký, ale splnitelný.

Co tedy udělat nejdříve?

Každý politik, reprezentující některou stranu by se měl na chvíli zastavit, zavřít oči a zaměřit střed svého vědomí do svého nitra. A potom si položit jenom jednu jednoduchou otázku:

Co lidé skutečně nejvíce potřebují?

Autor: Jana Hochmannová | úterý 14.3.2017 8:24 | karma článku: 5.72 | přečteno: 125x

Další články blogera

Jana Hochmannová

Někdy je mi smutno z toho, co už není a nebude...

Lesy,lesy, lesy, lesy, lesy, lesy,lesy,lesy,lesy,lesy,lesy,lesy,lesy,lesy,lesy, nejsou, mizí, mizí, mizí,mizí,mizí,mizí,mizí, jsme si cizí, cizejší, cizí,.... ztrácíme svou vizi...

27.3.2017 v 7:50 | Karma článku: 6.63 | Přečteno: 194 |

Jana Hochmannová

Budou pravidla pro volbu budoucího prezidenta seriózní ?

Mám ráda improvizaci. Proč ne. Celý život je hra na kočku a na myš, někdy to může být i obráceně. Chytrá myš může vyhrát i nad kočkou a přitom se nemusí žádný z nich sežrat. Ale jděme k věci a

24.3.2017 v 7:31 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jana Hochmannová

Tolik mrtvých duší...

Poslední dobou slýchám téměř denně smutné zprávy. Opustil nás Kardinál Vlk a také Helenka Štáchová, úžasná loutkoherečka, která propůjčila hlas Hurvínkově kamarádce Máničce. Přeji si v tiché meditaci mír pro všechny a

22.3.2017 v 20:48 | Karma článku: 9.87 | Přečteno: 274 |

Jana Hochmannová

Kolik máte dobrých kamarádů a kamarádek?

​Dnešní doba je hektická a vypadá to občas tak, že každý z nás si jede sólo. Ale jak dlouho můžeme takový styl života vydržet?

22.3.2017 v 0:15 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 315 |

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vodvářka

Spravedlnost po letech

Okresní soud v Bratislavě vynesl průlomový rozsudek. Zavraždění Hartmutha Tautze na československých hranicích v roce 1986 bylo nezákonné.

30.3.2017 v 6:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Pavel Strunz

Milým Skotům.

Obracím se na vás, Skotové, při příležitosti aktivace výstupního procesu Spojeného království z Evropské Unie. Tedy přesněji se obracím na těch 60% z vás, kteří v loňském referendu hlasovali proti brexitu.

29.3.2017 v 23:11 | Karma článku: 18.82 | Přečteno: 322 | Diskuse

Jan Ziegler

Z muslimského násilníka se vyklubal agresivní ruský opilec

Byl to hit španělského Facebooku. Imigrant měl ve španělské nemocnici zbít zdravotní personál. Ta fotka je pravá, ale nejedná se o Španělsko nýbrž o ruskou kliniku v Novgorodě. A útočníkem nebyl muslim, ale Rus.

29.3.2017 v 18:46 | Karma článku: 21.53 | Přečteno: 874 | Diskuse

Daniela Kraydlová

Více než snesitelná lehkost bytí

Mít lehké bytí. Mít se dobře. Kdo by si to nepřál. Tak proč to tak někdo má a někdo ne? A jak se máte vy? A jak byste se chtěli mít? Máte se dobře anebo je pro vás lehkost bytí nesnesitelná?

29.3.2017 v 17:21 | Karma článku: 5.96 | Přečteno: 154 | Diskuse

Barbora Veselá

Motivační dopis učitelky z MŠ

Motivační dopis by měl sdělovat, proč jste právě vy tím vhodným adeptem na danou pracovní pozici. Nu, my učitelé (z MŠ) toho prý většinou nemáme moc co nabídnout.

29.3.2017 v 16:16 | Karma článku: 30.81 | Přečteno: 1037 | Diskuse
Počet článků 191 Celková karma 10.08 Průměrná čtenost 913

JANA HOCHMANNOVÁ

Česká novinářka a spisovatelka

(Czech blogger and  writer)

Kontakt : janahochmannova@volny.cz

www.hochmannova-knihy.webnode.cz

Svět by byl báječný, kdybychom na sebe byli hodnější...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.