Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak mohou politikové a prezident změnit svět k lepšímu?

14. 03. 2017 8:24:50
Svět by se měl ponořit do hluboké meditace. Všichni lidé na této zemi by měli na chvíli přestat vnímat to, co je okolo, ale měli by se zaměřit na to, co je uvnitř nás a co skutečně cítíme. Zavřete na chvíli oči a vnímejte

mír a klid uvnitř svého nitra. Dýchejte zhluboka a prociťujte své uvolnění. Hluboký nádech a hluboký výdech. Uvědomte si svou levou i pravou ruku,uvolněte je a uvolněte i svá ramena a šíji. A na chvíli jen tiše pozorujte svůj dech.Uvědomte si každý nádech a výdech a na chvilku se přestaňte bát nejistoty, která nás všechny poslední dobou obklopuje.

Každý z nás by se měl soustředit do svého nitra alespoň jednou denně a v klidu si představit Českou republiku jako krásnou prosperující mírovou zemi s lidmi, kteří se mají rádi a neútočí na sebe ani slovně, ani jinými zbraněmi. Měli by si uvědomit, že nejvyšší hodnota na této zemi je mír a láska. Teprve potom může nastat pravá prosperita. Bez míru a lásky by nám totiž peníze byly k ničemu. Protože čím bychom byli, kdyby na světě neexistovala láska? Jen prázdnou nádobou.
Kdyby neexistovala láska, nemohly by se narodit žádné další děti. Bez lásky to nejde, pokud tedy pomineme vědecký způsob – oplodnění ženy uměle – kdy se narodí tzv. „dítě ze zkumavky “.

Mám ráda legraci, ale některé e-maily si doslova vymýšlejí a škodí. Vytvářejí nenávist. Pokud chceme mít prosperující zemi, musíme přestat podporovat nenávist, zlobu a závist a měli bychom si začít vzájemně pomáhat.

Stačí se podívat na falešné Facebookové profily lidí, kteří se vydávají za jiné. Také já jsem měla minulý rok ten problém a musela jsem často nahlásit to, že se za mne někdo vydává. Elektronická korespondence v dnešní době může velmi uškodit. A pokud není dopis psán rukou anebo podepsán ručně, může být elektronický podpis zneužit hackery zvláště ve smlouvách, nebo dotaznících a průzkumech.

V úředních věcech bychom tedy měli v každém případě dbát na to, aby důležité dokumenty byly doopravdy podepisovány vlastní rukou.

Teď nedávno mi přišly dokonce dva „podvodné průzkumy“, které se ze mě snažily vylákat hlavně osobní údaje, na které by mi patrně posílaly některé společnosti další letáky a nabídky, ale nejen to. Většina e-mailových sítí není zabezpečena a některé e-maily třeba i politiků mohou být změněny a zneužity ke štvavým kampaním proti některé z politických stran, nebo i proti konkrétním lidem. A to je velmi špatné. Tyto věci by se měly ošetřit, aby nebyly zneužitelné.

To se týká i politických stran. Často za některou stranu v e-mailu vystupuje člověk, který má v e-mailu například logo strany, nebo dokonce fotku politika a přitom hovoří zcela jinými slovy a názory, než říká jeho politická strana. Dávejme tedy přednost osobnímu setkávání s politikem, který nám chce něco říct na k tomu určených schůzích a setkáních. Ideální je slyšet jeho vystoupení v televizi nebo v rozhlase. Dobrý politik se nezajímá o sebe a svůj plat, nebo o lidi ve svém úřadě a jejich platy, ale o lidi své země, kterým chce vládnout. O to, jak žijí a jak se skutečně mají.Nestačí o tom číst z průzkumů, které mohou být zkreslené. Politik, který chce vědět, jak se lidé mají s nimi musí hovořit a navštěvovat i vyloučené lokality.

Vyrojilo se též až přespříliš „koučů“, kteří nás chtějí stále směrovat k lepším výkonům. Ale každý zná svůj strop a také místo ve společnosti. Proto bychom neměli podlehnout podivné iluzi, že zrovna my jsme těmi vyvolenými, kteří máme něco ovlivnit, zvrátit nebo dokonce rozvrátit. Snažme si zachovat moudrost.

Snažme se spíše sjednotit k tomu, abychom slyšeli dobro v nás. Měli bychom se zamyslet nad tím, co je pro Českou republiku důležité. Lidé potřebují něčemu konkrétnímu věřit. Věřit v to, že se budeme mít lépe je hezká myšlenka, ale je tu trochu nerovnováha - některým se plní do důsledků, zatímco jiní stále chudnou.

Čím konkrétněji budou politické strany formulovat svůj politický směr a program, ve kterém přesně řeknou, nebo popíšou v oficiálních prohlášeních - například zda zůstat členy EU, nebo jít jinou cestou, tím lépe. Občané tak alespoň budou vědět, koho doopravdy ve volbách zvolí. Co se týká kandidátů na prezidenta, musím říct, že nejvíce lidí věří Miloši Zemanovi a jak je vidět, tak někteří jeho političtí konkurenti pomalu z politického boje odcházejí.
Zbraně nevyřeší nic, mocenské boje nevyřeší už vůbec nic, důležité je lidi nasytit a zajistit v zemi pohodu a mír. A to je zvláště v dnešní době úkol velmi těžký, ale splnitelný.

Co tedy udělat nejdříve?

Každý politik, reprezentující některou stranu by se měl na chvíli zastavit, zavřít oči a zaměřit střed svého vědomí do svého nitra. A potom si položit jenom jednu jednoduchou otázku:

Co lidé skutečně nejvíce potřebují?

Autor: Jana Hochmannová | úterý 14.3.2017 8:24 | karma článku: 5.84 | přečteno: 151x

Další články blogera

Jana Hochmannová

Bezkonfliktní psaní - 1.lekce (Aneb - co neuměl ani Karel Čapek)

Možná jste si už mnohokrát všimli, že někteří blogeři vyvolávají ve čtenářích nenávist, zlobu a také další škodlivé emoce, které by mohly vadit nejen jim, ale také ostatním...

28.4.2017 v 11:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 |

Jana Hochmannová

Kolik máte dobrých kamarádů a kamarádek?

​Dnešní doba je hektická a vypadá to občas tak, že každý z nás si jede sólo. Ale jak dlouho můžeme takový styl života vydržet?

22.3.2017 v 0:15 | Karma článku: 13.19 | Přečteno: 360 |

Jana Hochmannová

Praha je nejvíce "happy"

Vždycky všude říkám, že nejkrásnějším a nejvíce duchovním městem je Olomouc. Má hodně kostelů i starodávných budov a když tudy kráčíte, musíte zpomalit, protože kočičí hlavy na

20.3.2017 v 20:31 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 377 |

Další články z rubriky Společnost

Jiří Turner

Jsi s Nohavicou nebo s Ebenem?

Marek Eben si nedávno na festivalu rýpl do hlavy státu, což nijak nepřekvapilo, neboť svou orientaci nijak netají. Jaromír Nohavica si tu a tam rýpne do ledaskoho, byť své postoje obvykle nedeklaruje, teď se ale vyfotil s Okamurou

26.7.2017 v 12:03 | Karma článku: 31.26 | Přečteno: 2135 | Diskuse

Jindřich Chmelař

Hrdost a sebevědomí - základ národa

Pokud nemá zdravé sebevědomí jedinec, neumí jednat s ostatními lidmi jinak než z pozice podřazenosti či nadřazenosti. Sebevědomí se změní na pýchu či pocit méněcennosti a hrdost se zkřiví na pohrdání nebo ponižování se.

26.7.2017 v 11:39 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 366 | Diskuse

Jiří Turner

Blogeři jsou banda hlupáků, pochopitelně vyjma mě

Měl bych na takové vyjádření nárok, kdybych mohl argumentovat nějakým evidentně hloupým blogem? A mohli by se oprávněně cítit dotčeni i ti autoři, kteří jindy a jinak úplně stejným způsobem paušalizují?

26.7.2017 v 9:24 | Karma článku: 15.10 | Přečteno: 534 | Diskuse

Libor Popovský

Evropská migrační krize: pohledy ze střední Evropy.

Překlad článku Soerena Kerna „Europe's Migrant Crisis: Views from Central Europe.We are not going to take part in the madness of the Brussels elite." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

26.7.2017 v 9:12 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 786 | Diskuse

Jan Dvořák

Marek Dalík se nade vší pochybnost očistil, avšak soud se zachoval arogantně

Bylo pro Marka Dalíka požehnání, že soud vyšší instance znovu řešil jeho případ. Dostal sice o rok víc, ale zato je morálním vítězem.

26.7.2017 v 8:57 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 562 | Diskuse
Počet článků 157 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 936

JANA HOCHMANNOVÁ

Česká novinářka a spisovatelka

(Czech blogger and  writer)

I am author, I am not robot...

Kontakt : janahochmannova@volny.cz

www.hochmannova-knihy.webnode.cz

Svět by byl báječný, kdybychom na sebe byli hodnější...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.